Вебинар «Временный ввоз грузов в другие страны на льготных условиях» | Новые правила аренды государственного имущества | Серия онлайн-мероприятий для бизнеса | Вебинар «Аренда государственного имущества по новым правилам» | С Днем предпринимателя! |


Новости / 15.05.2014 14:39
Звернення комітету із дерегуляції економіки Луганської Палати до Верховної Ради України

Звернення комітету із дерегуляції економіки Луганської Палати до Верховної Ради України

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Щодо надання пропозицій 

Члени Комітету з дерегуляції економіки при Луганській регіональній торгово-промисловій палаті ознайомились з проектом Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» та повідомляють про наступне.

За результатами вивчення зазначеного законопроекту, стало зрозуміло, що в українській владі визначення «децентралізація» ніяк не збігається із загальноприйнятим. У розумінні наших правителів децентралізація зводиться до зміни деяких назв і заміні одних слів, на інші (причому, синоніми) в Конституції. Такі висновки можно зробити з наступних підстав:

• Змінами до статті 116 Конституції пропонується внести наступний пункт: «Кабінет Міністрів України приймає рішення щодо утворення і ліквідації районів, встановлення і зміни меж районів і міст, віднесення населених пунктів до категорії міст, найменування і перейменування населених пунктів і районів», тобто, лише одне розпорядження Кабінету Міністрів України може припинити існування цілих регіонів.

• Стаття 118 Конституції передбачає, що виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації. В змінах пропонується, щоб виконавчу владу здійснювали голови державних представництв, тобто лише замінити назву «облдержадміністрація» на «представництво».

• Зі статті 119 Конституції в новому варіанті таємничим чином зникли всі пункти щодо підготовки та виконання місцевими органами влади бюджетів та програм. Виникає питання: а хто ж буде готувати і виконувати програми і бюджети? Але в 119 статті з′явився пункт такого змісту: «Голови державних представництв на відповідній території координують діяльність всіх територіальних органів центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в умовах надзвичайного та воєнного стану». Виходячи з цього можна зробити висновок, що спокійного життя нова влада нам не пророкує.

• Зі статті 145 в новій редакції Конституції пропонується вилучити пункт: «Права місцевого самоврядування захищаються в судовому порядку». Але при цьому, як по-іншому захистити права місцевого самоврядування не пропонується.

Таким чином, на думку членів Комітету запропонований варіант змін до Конституції України не відповідає меті й функціям децентралізації й бажанням громади та потребує більш глобальних та конкретних змін.

Пропозиції щодо необхідних змін будуть надіслані окремо.

 

Голова

Комітету з дерегуляції

економіки при Луганській РТПП                                  В.Н.СЕМЕНЧЕНКО

Просмотров: 1405 | Версия для печати

Горячая линия
femmes russes a marier contador de visitas

93401, Украина, г. Северодонецк, проспект Химиков, 48а
телефон/факс: +38 (0645) 703960
E-mail: lcci508509@gmail.com
Разработан - Телерадиокомпания РТС © ЛРТПП 2011 г.

Все права защищены.

Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки http://lcci.lg.ua для интернет-изданий - прямой открытой для поисковых систем гиперссылки.

Ссылка должна быть размещена вне зависимости от полного либо частичного использования материалов.