Серия онлайн-мероприятий для бизнеса | Вебинар «Аренда государственного имущества по новым правилам» | С Днем предпринимателя! | Новые члены Луганской РТПП | Проведен семинар для экспортеров |


Новости / 28.03.2014 12:02
Звернення Ради Луганської РТПП до Верховної Ради та Кабміну України

Звернення Ради Луганської РТПП до Верховної Ради та Кабміну України

Останнім часом з вуст посадовців вищого рівня нашої держави лунають заяви, коментарі, звернення, оголошуються плани дій відносно політичної та економічної ситуації, що склалася в Україні. На превеликий жаль, деякі з них ще більше дестабілізують, з нашої точки зору, ситуацію в Україні. До того ж, не всі такі висловлювання є економічно та соціально обґрунтованими, зваженими та вичерпно аргументованими.

В засобах масової інформації та на офіційному сайті Міністерства закордонних справ України міститься заява щодо виходу України з СНД. Але визначати новий формат взаємодії в рамках цього формування доцільно поетапно, ретельно вивчивши торговельно-економічну направленість, в першу чергу, суб’єктів підприємницької діяльності країни, проаналізувавши їх експортну орієнтованість і потужність виробництва, та розробивши Дорожню карту щодо переорієнтації на ринки інших країн світу. Як ми зазначали у попередньому відкритому зверненні Президії Луганської РТПП до Кабінету Міністрів України, на сьогодні, підприємства південно-східної частини України більшою мірою зорієнтовані на співпрацю з країнами СНД. Технології виробництва, обладнання – специфічні для виготовлення продукції, необхідної в країнах Співдружності Незалежних Держав, і переформування виробничих процесів триватиме довгий час та вимагатиме значних капіталовкладень. Деякі підприємства можуть не витримати трансформацій і вимушені будуть зупинитися. А це - ліквідація робочих місць, збільшення кількості безробітних, ненадходження коштів до бюджету.

Урядом анонсовано оподатковування доходів фізичних осіб, які отримані як відсотки за банківськими вкладами. Але наслідками цього стануть: великий відтік вкладів, збільшення попиту на іноземну валюту, здешевлення курсу гривні, підвищення процентних ставок по депозитах, зменшення обсягів кредитування суб’єктів господарської діяльності, зупинення фінансово-кредитних установ, і, у подальшому, це може привести до банківського колапсу. Водночас наголошуємо, що в цивілізованих країнах світу поповнення бюджету здійснюється, в основному, за рахунок збільшення обсягів виробництва на підприємствах та створення нових робочих місць, а не за рахунок населення.

Крім цього, виникла також ситуація, яку необхідно розкрити негайно та підійти до її вирішення розумно. Це стосується нав’язування всіма попередніми владами України правил гри відносно сплати податків, повернення ПДВ, побудови системи «відкатів» та інших корупційних схем, без участі у яких не можливе було ведення бізнесу. Як наслідок, більшість підприємств, і безпосередньо суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, були змушені в цілях збереження виробництва та трудових ресурсів, виконувати незаконні вимоги попереднього керівництва держави. І сьогодні, при визначенні владою заходів щодо легального ведення бізнесу, виникають системні проблеми, які не є повною мірою виною підприємств.

Якщо ми зараз говоримо про можливість перезавантаження влади, то хотілося б зазначити, що бізнес також повинен мати такий шанс. Це дозволить побудувати нові цивілізовані умови ведення підприємницької діяльності - і бізнес до цього готовий та бажає цього. Але побудова взаємодії між владою та бізнесом шляхом визнання нікчемними операцій за корупційними схемами, запропонованими попередніми владами, приведе до переобтяження ведення бізнесу, додаткових навантажень на нього, у тому числі через зняття з підприємств податкового кредиту, невизнання видатків, понесених суб’єктами господарювання з подальшою доплатою податку на прибуток та інші штрафні санкції. Такі дії можуть призвести до зупинення підприємств.

У зв’язку з цим, пропонуємо впровадити механізм «амністії» для бізнесу.

Ґрунтуючись на засадах розвитку громадського суспільства, об’єднуючи широке коло бізнесових кіл, висловлюємо своє занепокоєння щодо подальшого розвитку економіки нашої держави, щодо погіршення умов ведення бізнесу, у тому числі суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності, щодо проблем зайнятості населення після можливого вивільнення з промислових підприємств.

Представляючи інтереси бізнесу в регіонах, торгово-промислові палати, як демократичні організації у міжнародній спільноті, сьогодні мають виступати та бути визнаними обома сторонами в ролі платформи для здійснення конструктивного діалогу між бізнесом і владою. Палати повинні створити ініційовані владою комітети з дерегуляції та доносити до влади  думки та пропозиції бізнесу.

Шановні керівники України, просимо прислухатися до ділового співтовариства і широко використовувати платформи торгово-промислових палат щодо залучення їх до процесу обговорення та вироблення зважених рішень, які приймаються вищими органами законодавчої та виконавчої влади держави. Як механізм, підтримуємо пропозицію, озвучену під час проведення засідання Ради ТПП України 18 березня 2014 року за участю Міністра економічного розвитку і торгівлі України П.Шеремети та народного депутата, заступника голови комітету Верховної Ради України з питань економічної політики К.Ляпіної, щодо присутності представника системи ТПП України на засіданнях Уряду й створення інституту бізнес-омбудсмена. В свою чергу, система ТПП готова надати пропозиції щодо даної кандидатури. Також, на нашу думку, доцільна участь представників регіональних ТПП в роботі колегій обласних державних адміністрацій.

Упевнені, залучення громадськості до процесів державотворення та реформування державних функцій в секторах економіки, а також спільні дії влади та бізнесу сприятимуть стабілізації економічної ситуації в державі.

 

Голова Ради Луганської РТПП                                      С.О.КИРИЧЕНКО

Просмотров: 5049 | Версия для печати

Горячая линия
femmes russes a marier contador de visitas

93401, Украина, г. Северодонецк, проспект Химиков, 48а
телефон/факс: +38 (0645) 703960
E-mail: lcci508509@gmail.com
Разработан - Телерадиокомпания РТС © ЛРТПП 2011 г.

Все права защищены.

Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки http://lcci.lg.ua для интернет-изданий - прямой открытой для поисковых систем гиперссылки.

Ссылка должна быть размещена вне зависимости от полного либо частичного использования материалов.