Вебинар «Аренда государственного имущества по новым правилам» | С Днем предпринимателя! | Новые члены Луганской РТПП | Проведен семинар для экспортеров | Практический семинар «Новые инструментарии по определению страны происхождения товара» |


Новости / 24.03.2014 11:25
Відкрите звернення Президії Луганської РТПП до Кабміну щодо оподаткування доходів з депозитів

Відкрите звернення Президії Луганської РТПП до Кабміну щодо оподаткування доходів з депозитів

Президія Луганської регіональної торгово-промислової палати (далі – Луганська РТПП), яка об’єднує широке коло підприємств і організацій області, усвідомлюючи важке економічне становище суб’єктів господарювання в складний для країни час, не може  залишити без уваги питання, щодо пропозиції оподаткування доходів, отриманих як відсотки за депозитами фізичних осіб.

Приводом нашого звернення стала заява від 19 березня 2014 року Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка відносно його пропозиції оподатковувати доходи фізичних осіб, які отримані як відсотки за банківськими вкладами.

На нашу думку, така пропозиція Прем’єр-міністра ще більше посилить скрутну ситуацію, як в банківському секторі, так і в економіці країні в цілому, коли населення в паніці буде забирати депозити після різкої девальвації національної валюти. Таким чином, владою буде спровокований ще більший відтік вкладів, як  тільки буде оголошено про посягання держави на заощадження населення. Як наслідок, збільшення попиту на іноземну валюту ще більш зменшить курс гривні. Також великий відтік вкладів посилить навантаження на НБУ, до якого будуть звертатися банки за отриманням рефінансування. Є великий ризик зупинення фінансово-кредитних установ, що може призвести до  ланцюгової реакції банкрутств.

Ще один невід’ємний наслідок - підвищення процентних ставок по депозитах. В умовах швидкої девальвації  та оподаткування доходів від депозитів, банки будуть змушені підвищувати ставки за депозитами, щоб попередити відтік вкладів. 

Наслідком відтоку депозитної бази та подорожчання вкладів буде подорожчання кредитів, що посилить негативні наслідки для суб’єктів господарської діяльності, для яких банки вже зменшують обсяги кредитування через припинення надання овердрафтів та зменшення лімітів кредитування за кредитними лініями.

Якщо на сьогодні Уряд України оголошує, що свої дії він спрямовує на вжиття заходів для стабілізації ситуації в країні, у тому числі економічної, то введення оподаткування доходів від отримання процентів від  банківських вкладів фізичних осіб згубно впливатиме як на банківський сектор так і на економіку держави. Цей захід поповнення державного бюджету буде дуже непопулярним серед громадян, тому що податки за ці накопичення були ними вже сплачені при отриманні доходів. 

В сьогоднішній важкій економічній та політичній ситуації в країні кожна заява державного службовця високого рівня повинна бути зваженою та обміркованою, тому що її результатом може стати зупинення діяльності підприємств, ненадходження коштів до бюджету, збільшення кількості безробітного населення та, у подальшому, розкручування цієї спіралі може привести нашу державу до широкомасштабної економічної кризи та економічного колапсу.

Висловлюючи думку суб’єктів господарювання області, звертаємося до Уряду України ретельно зважувати можливі наслідки дій, що плануються.

Шановні панове, закликаємо не залишити без уваги  дане звернення і всебічно сприяти підтримці та розвитку українського бізнесу.

Голова Президії Луганської РТПП                                                              С.О.КИРИЧЕНКО

Секретар Ради Луганської РТПП                                                               А.М.ЗІНЧЕНКО

Просмотров: 2311 | Версия для печати

Горячая линия
femmes russes a marier contador de visitas

93401, Украина, г. Северодонецк, проспект Химиков, 48а
телефон/факс: +38 (0645) 703960
E-mail: lcci508509@gmail.com
Разработан - Телерадиокомпания РТС © ЛРТПП 2011 г.

Все права защищены.

Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки http://lcci.lg.ua для интернет-изданий - прямой открытой для поисковых систем гиперссылки.

Ссылка должна быть размещена вне зависимости от полного либо частичного использования материалов.