Вебинар «Аренда государственного имущества по новым правилам» | С Днем предпринимателя! | Новые члены Луганской РТПП | Проведен семинар для экспортеров | Практический семинар «Новые инструментарии по определению страны происхождения товара» |


Новости / 14.03.2014 10:17
ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДІЇ ЛУГАНСЬКОЇ РТПП ДО КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ ТА МЗС УКРАЇНИ

 ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДІЇ ЛУГАНСЬКОЇ РТПП ДО КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ ТА МЗС УКРАЇНИ

Президія Луганської регіональної торгово-промислової палати (далі – Луганська РТПП), яка об’єднує широке коло підприємств і організацій області, більшою мірою суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, усвідомлюючи важке економічне становище суб’єктів господарювання регіону в складний для країни час, не може  залишити без уваги питання щодо стану та розвитку торговельно-економічного співробітництва підприємств з партнерами з країн близького та далекого зарубіжжя.

Приводом нашого звернення стала заява від 12 березня 2014 року виконуючого обов’язки Міністра закордонних справ України пана Андрія Дещиці відносно наміру України вийти із Співдружності Незалежних Держав.

 На нашу думку, така позиція центрального органу виконавчої влади в сфері зовнішніх зносин ще більше посилить скрутну ситуацію як в економіці регіону, так і в країні в цілому. Такі дії приведуть до автоматичного розірвання Договору про зону вільної торгівлі між державами – учасницями Співдружності Незалежних Держав від 18.10.2011, ратифікованого Законом України від 30.07.2012 № 5193-VI.

Торговельно-економічна взаємодія суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України з партнерами з країн СНД за підсумками минулого року становить більше 35% від загального обсягу зовнішньої торгівлі країни, в той час зовнішньоторговельний оборот Луганської області з цими країнами - майже 60%.

Загальні показники експорту-імпорту товарів нашого регіону з країнами Співдружності Незалежних Держав у 2013 році зменшилися на 15 % у порівнянні з    попереднім    роком.   У   2014 році   негативна   тенденція   спаду   обсягів зовнішньоторговельного обороту посилюється. Так, у січні п.р. ми маємо зменшення на 30 %, у лютому – на 40 % у порівнянні з аналогічними періодами  2013 року.

Треба зазначити, що в рамках реалізації Угоди про Правила визначення країни походження товарів у Співдружності Незалежних Держав від 20.11.2009, ратифікованої Законом України від 06.07.2011 № 3592-VI, для партнерів Луганщини, загальна сума преференцій становить майже 2,0 млрд гривень щорічно, що фактично є інвестицією з боку держав СНД в просування українських товарів і послуг на зовнішніх ринках, тим самим збільшуючи конкурентоздатність українських підприємств. А на Луганщині близько 80 % суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності здійснюють торговельно-економічне співробітництво з партнерами з країн СНД.

Якщо на сьогодні Уряд України оголошує, що свої дії він спрямовує на вжиття заходів для стабілізації ситуації в країні, у тому числі економічної, то розірвання торгових відносин з країнами СНД її дестабілізують. Проголошено орієнтацію на Європу, але не укладено Угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, не розроблений механізм переорієнтації виробництва на європейський ринок, не розроблені Технічні регламенти, і відмова від традиційних ринків збуту української продукції  згубно впливатиме на економіку як Луганської області, так і України в цілому.

В сьогоднішній важкій економічній та політичній ситуації в країні кожна заява державного службовця високого рівня повинна бути зваженою та обміркованою, а головне – економічно обґрунтованою. Так як результатом може стати зупинення діяльності підприємств, ненадходження коштів до бюджету, збільшення кількості безробітного населення. І у подальшому розкручування цієї спіралі може привести нашу державу до широкомасштабної економічної кризи та економічного колапсу.

Висловлюючи думку суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності області, звертаємося передусім до міністерств, що координують зовнішню,  економічну та бюджетну політику держави: в такій ситуації уникати емоційного прийняття будь-яких рішень, а всі кроки та дії мають бути обґрунтованими, професійними й адекватними.

Шановні панове, закликаємо не залишити без уваги  дане звернення і всебічно сприяти підтримці розвитку українського бізнесу та формуванню його позитивного іміджу на міжнародній арені.

 

Голова Президії Луганської РТПП            /підпис/                   С.О.КИРИЧЕНКО

Секретар Ради Луганської РТПП            /підпис/                   А.М.ЗІНЧЕНКО

Просмотров: 1600 | Версия для печати

Горячая линия
femmes russes a marier contador de visitas

93401, Украина, г. Северодонецк, проспект Химиков, 48а
телефон/факс: +38 (0645) 703960
E-mail: lcci508509@gmail.com
Разработан - Телерадиокомпания РТС © ЛРТПП 2011 г.

Все права защищены.

Использование любых материалов, размещённых на сайте, разрешается при условии ссылки http://lcci.lg.ua для интернет-изданий - прямой открытой для поисковых систем гиперссылки.

Ссылка должна быть размещена вне зависимости от полного либо частичного использования материалов.